KSIĄŻKI

Meble od nowa. Domowe renowacje – Małgorzata Budzich

9 września 2019

W ostatnich latach pojawiła się moda na minimalizm i eko. Według mnie jest to najlepsze rozwiązanie dla nas, jako społeczeństwa, i dla nas, jako gatunku. Najwyższa pora otworzyć oczy na świat i przy okazji dać nowy początek starym rzeczom. Wystarczy, że nie będziemy wyrzucać tylko naprawiać. Idealnie w ten nowy nurt wpisuje się książka Małgorzaty Budzich „Meble od nowa. Domowa renowacja”.

Autorka skutecznie przekonuje, że renowacja wcale nie jest trudna. A odnawianie mebli to świetna zabawa i dobry pomysł na hobby.

W książce znajdziemy 21 projektów mebli, które przeszły metamorfozę w pracowni Małgosi. Każdy z nich jest dokładnie i przystępnie opisany. Osobiście zakochałam się w szmaragdowej komodzie z koralikami, i aż kusi mnie żeby przerobić moją domową i nijaką szafkę.

„Meble od nowa. Domowa renowacja” to genialne kompendium wiedzy, które składa się z 11 praktycznych rozdziałów. W pierwszym dowiemy się jak zbudować domowy warsztat (jakie narzędzia wybrać i kupić). A w kolejnych autorka poprowadzi nas, krok po kroku, przez renowacyjny świat. Dowiemy się jak umyć, rozłożyć na części i naprawić dany mebel. Jak odsłonić drewno spod grubych warstw lakierów i farb. Jak skutecznie pozbyć się zbędnych lokatorów czy brzydkich zapachów i plam. Nauczymy się jak dobrze szpachlować i maskować ubytki. A na samym końcu Małgosia zdradzi nam jak dekorować i malować oraz zabezpieczać meble.

Na ostatnich stronach poradnika znajdziemy spis sklepów i stron, gdzie najlepiej kupować narzędzia, chemię oraz inne dodatki. Możemy również skorzystać z listy ulubionych blogerów i małych pracowni samej autorki.

Książka jest bardzo dobrze opracowana graficznie. Całość czytelna i przejrzysta. Mnóstwo łatwo przyswajalnej, fachowej wiedzy. O „Meblach od nowa. Domowe renowacje” można by pisać i pisać, ale to trzeba zobaczyć samemu. Polecam każdemu miłośnikowi starych mebli, i nie tylko im! Ta książka to obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce.