Uncategorized

Zamieszkaj TU pod Krakowem – dlaczego zamieszkałem w Bolechowicach.

22 lipca 2019

Jedną z najbardziej malowniczych miejscowości na terenie gminy Zabierzów, są Bolechowice. Z pewnością każdy o nich słyszał, choćby tylko ze względu na znane wszystkim skałki. Mają one jednak również wiele innych zalet, takich jak znakomita lokalizacja czy dostęp do punktów usługowo-handlowych. Posłuchajmy co na temat Bolechowic ma nam do powiedzenia nasz rozmówca Dyrektor Jurajskiej Izby Gospodarczej – Andrzej Bukowczan.

Małgorzata Poznańska GEO CONSULTING : Na początek proszę mi powiedzieć dlaczego wybrał Pan Bolechowice i jak się Panu tutaj mieszka?

Andrzej Bukowczan: 20 lat temu wybrałem je przypadkowo, a mieszka mi się tutaj rewelacyjnie.Bolechowice cały czas się rozwijają i zmieniają – na plus.

MP: Czy może mi Pan powiedzieć coś więcej na temat Bolechowic, chodzi mi głównie o zabudowę, ruch uliczny i otaczającą zieleń.

AB: To trzeba zobaczyć. Jest to piękna miejscowość, która w 2018 roku otrzymała tytuł „Najpiękniejsza Małopolska Wieś”. Przede wszystkim jest zadbana i dobrze zarządzana, prawie na każdej ulicy są chodniki. Magnesem do odwiedzenia naszej miejscowości, na pewno jest park krajobrazowy Dolinki Krakowskie – z wizytówką całej gminy Zabierzów, czyli Bramą Bolechowicką.

MP: Czy korzysta Pan z komunikacji miejskiej (busów, autobusów)? I jak ją Pan ocenia?

AB: Osobiście nie korzystam ale orientuje się, że przez Bolechowice kursują 3 linie autobusowe MPK (248, 268, 278) oraz busy. Część mieszkańców korzysta z podmiejskiej kolejki w Zabierzowie. Całość oceniam na podstawie rozmów z innymi mieszkańcami, pozytywnie.

MP: Czy korzysta Pan ze szlaków rowerowych bądź pieszych? Są takowe?

AB: Stale korzystam ze szlaków pieszych. Oczywiście są też znakomite szlaki rowerowe, które przechodzą przez Bolechowice, jak i sąsiednie miejscowości – Kobylany czy Zelków.

MP: Czy w Bolechowicach są place zabaw bądź inne miejsca przeznaczone dla dzieci?

AB: Jest ich kilka w bardzo dobrym stanie technicznym.

MP: Czy w najbliższej okolicy jest szkoła i/lub przedszkole? Czy może Pan coś o nich więcej powiedzieć?

AB: Jest szkoła, są przedszkola oraz nawet żłobek. Moi znajomi wypowiadają się o ich poziomie i warunkach w samych superlatywach, a co ważne są blisko.

MP: Czy w miejscowości, w której Pan mieszka są organizowane jakieś zajęcia dodatkowe lub wydarzenia plenerowe? Jak tak, to jakie i gdzie?

AB: Np. zajęcia dla seniorów organizowane co piątek w Klubie Seniora. Zajęcia gimnastyki dla osób 60+ organizowane są z kolei w każdy czwartek w Szkole Podstawowej. Raz w roku organizowany jest Rodzinny Piknik Ekologiczny, w czasie którego odbywają się aukcje charytatywne, tradycyjny turniej piłki nożnej, liczne konkursy czy muzyczne występy. Więcej na ten temat można przeczytać na stroniewww.bolechowice.pl

MP: A jeśli chodzi o internet, to rozumiem, że nie ma z nim problemu?

AB: Brak problemów. Dostawcą usług jest firma WMW Cybernet. Ta sama od lat.

MP: Jak ocenia Pan lokalny urząd?

AB: Pani Wójt Elżbieta Burtan to profesjonalistka, zarządzająca gminą od trzech kadencji. Kibicujemy jej poczynaniom.

MP: Jakie są wg Pana plusy lokalizacji, w której Pan mieszka, a które doceniłaby osoba poszukująca działki budowlanej lub domu na sprzedaż w tej okolicy?

AB: W najbliższej okolicy jest wszystko czego każdy potrzebuje na co dzień – placówki edukacyjne, sklepy, biblioteka, przychodnia zdrowia, kościół. A to wszystko otaczają wokół pasma zieleni. W skrócie można powiedzieć, że jest czysto, pięknie i bezpiecznie.

MP: A czy są jakieś minusy? Jeśli tak, to jakie?

AB: Zbytnio inwazyjna polityka budowlana deweloperów, lokalizujących na naszym terenie zabudowę szeregową na działkach rzędu kilku arów.

MP: Czy mógłby Pan podsumować naszą rozmowę i dosłownie w dwóch zdaniach powiedzieć przyszłym potencjalnym mieszkańcom, dlaczego poleca Pan zamieszkać w Bolechowicach?

AB: Bo to piękne miejsce jest i tyle 😉

Odpowiedzi dla biura nieruchomości GEO CONSULTING udzielił Pan Andrzej Bukowczan.

__________

GEO CONSULTING specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości gruntowych, domów oraz inwestycji deweloperskich w bezpośrednich okolicach Krakowa. Główny obszar działania to gminy: Zielonki, Wielka Wieś, Zabierzów, Michałowice.