KSIĄŻKI

Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto – Izabella Wentz

23 kwietnia 2019

Choroby tarczycy są epidemią naszych czasów. Co raz częściej problem z tym narządem mają nawet małe dzieci. To powinno dać nam, dorosłym do myślenia. Na szczęście świadomość społeczeństwa na temat funkcjonowania naszego organizmu oraz wpływu przetworzonej żywności na nasze zdrowie, jest co raz większa. Dzięki takim książkom, jak „Co jeść by pozbyć się objawów Hashimoto” autorstwa Izabelli Wentz, możemy dowiedzieć się, jak rozpoznać choroby tarczycy oraz, jak poprawić funkcjonowanie tego organu.

Autorka wydała już trzeci bestseller, a wszystko to dlatego, że sama zmagała się z Hashimoto, i wie, jak ciężko jest tą chorobę zdiagnozować (jej zajęło to 10 lat) oraz jak trudna i wyboista jest droga do osiągnięcia wyczekiwanej remisji.

Istnieje wiele negatywnych czynników, które mogą powodować zaburzenia pracy tarczycy. Może to być infekcja, niedobór składników odżywczych czy spożywanie jedzenia, które nas uczula, bądź którego nie tolerujemy. Autorka podsuwa nam rozwiązanie, proponuje trzy diety, które możemy wprowadzić zależnie od naszych potrzeb: dieta intro, dieta paleo oraz dieta autoimmunologiczna. Wszystkie trzy łączy wspólny mianownik – wykluczenie glutenu i nabiału.

Autorka pisze, że warto powtarzać badania na przeciwciała (w przeciwieństwie do większości lekarzy), zwłaszcza kiedy wprowadzamy zmiany w swojej diecie. Dzięki temu zaobserwujemy czy faktycznie dieta daje pozytywne efekty.

Książka zawiera również plany żywieniowe i przepisy, które są bardzo dobrze opisane. Informują co korzystnego nam dają, do jakiej diety należą i ile czasu zajmuje przygotowanie posiłku.

Warto sięgnąć po tą lekturę i zmienić swoje nawyki. Wentz podpowiada nam, jak pozbyć się toksyn z domu oraz jak usprawnić przygotowanie posiłków. Podpowiada, że czasem nie warto rzucać się na głęboką wodę i lepiej zacząć choćby od niewielkiej zmiany. Gwarantuje poprawę jakości życia i odzyskanie wewnętrznej energii. 

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Otwartego – TUTAJ