pyszne kolacje
KSIĄŻKI KUCHNIA

Pyszne kolacje – Anna Starmach

29 października 2018

Pyszne kolacje. 60 przepisów na idealną kolację” to najnowsza książka Ani Starmach. Bardzo lubię oglądać ją jak gotuje, dlatego nie mogłam sobie odmówić posiadania jej kolejnej książki.

Wydaj mi się, że kolacje w Polsce są traktowane po macoszemu. Zazwyczaj siada się przed telewizorem z kanapką i kubkiem herbaty. Ania zachęca nas do spróbowania czegoś nowego. Swoimi kulinarnymi pewniakami zmusza nas do celebrowania zwykłej codzienności. Wszystkie przepisy składają się z kilku łatwo dostępnych składników, co daje możliwość wyczarowania pysznych kolacji dla swoich bliskich.

Przepisy dzielą się na: dania na szybko, na gorąco (na zimno) oraz na słodkie desery. Zadowoleni będą zarówno roślinożercy, jak i mięsożercy.

Książka okraszona jest pięknymi fotografiami Agnieszki Piątkowskiej. To głównie one zachęcają do wypróbowania przepisów Ani. Już mam kilka swoich faworytów.

Na końcu książki znajdziemy miły dodatek od Bogumiły Wiśniewskiej – przewodnik o winie. Dzięki czemu dowiemy się wszystkiego o winie. Jak je degustować, podawać i przechowywać. A informacje z etykiety nie będą już dla nas enigmą.

Jedyny jej minus, to chyba rozmiar. Ciężko jest gotować i trzymać ją jednocześnie otwartą. Książka sama uporczywie się zamyka. Być może bardziej tu chodzi o jej sklejenie niż rozmiar. Bardzo szkoda mi ją przygnieść czymś ciężkim, ponieważ jestem bibliofilem, i każda forma uszczerbku na książce, nawet na kucharskiej, to ból w moim sercu.

Pyszne kolacje. 60 przepisów na idealną kolację” poleciłabym wszystkim fanom kuchni Ani Starmach. Proste przepisy, kilku składnikowe dania i apetyczne zdjęcia zachęcają do gotowania i celebrowania wspólnych posiłków.