KSIĄŻKI ZDROWIE

Wylecz PCOS – Amy Medling

26 października 2018

PCOS, czyli zespół policystycznych jajników to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Zaburza równowagę hormonalną organizmu, negatywnie wpływając na jego pracę. Niestety właściwie diagnozuje się tylko co drugą pacjentkę, ponieważ PCOS to zespół przeróżnych objawów.

Amy Medling w „Wylecz PCOS” dokładnie opisuje wszystkie objawy tej choroby. Rzetelnie odpowiada na pytanie czytelniczek: dlaczego choruję? Wskazuje jak uzyskać trafną diagnozę. I informuje, że leki głównie tylko maskują objawy. A w walce z PCOS, chodzi o uzdrowienie, które uzyskamy „zjadając magiczną pigułkę”, jaką jest zmiana stylu życia.

Jeśli wierzysz, że musisz trafić do celu, znajdziesz sposób. Z uzdrawianiem jest tak samo”.

Autorka tworzy nowe, fikuśne określenie dla kobiet, które walczą o swoje: Diwa PCOS. Diwa PCOS, to kobieta która nie boi się zadawać trudnych pytań lekarzom, ani odmawiać bliskim. Przejmuje kontrolę nad swoim myślami – nie czuje się już bezradna i zaczyna współpracę ze swoim ciałem. „Kluczem do myślenia diwy PCOS jest świadomość, że zasługujesz na to by czuć się dobrze.” Każda z nas powinna być taką diwą, nawet jeśli nie choruje na PCOS.

Poradnik Wylecz PCOS” jest kopalnią wiedzy na temat samej choroby, jak i zdrowej żywności czy odpowiednich suplementów.

21-dniowy program autorki, znajdujący się w drugiej części książki, prowadzi nas ku samoakceptacji, uczy redukcji stresu i nakłania do uważności. Amy zachęca w nim do obserwowania swojego ciała, do aktywności fizycznej i dobrej diety. Motywuje do zmian, na które zasługujemy. Warto wyruszyć z nią w tą podróż.